Ceyhun Atuf Kansu Cad. 126/F
Bizi Takip Edin:

Veladent Klinik Uygulamalarımız

ankara protez

Protetik Diş Tedavisi(Protez)

Diş kayıpları dişin destek dokularının hastalığı (periodontal hastalık), çürük, travma veya bazende ortodontik amaçlı çekimler nedeniyle olur. Bu eksikleri gidermek için sabit protezler, hareketli protezler ve son yıllarda yaygınlaşan implant üstü protezler yapılmaktadır.

Sabit Protezler

Ağızda yeterli sayıda diş olduğu durumda yapılan bu dişlerin üstüne yapıştırılan protezlerdir günümüzde sabit protezlerde artık metal desteksiz zirkonyum veya laminate porselenler kullanılarak daha estetik çalışılmakta ve diş dokusu kaybı daha az olmaktadır.

Hareketli Protezler

Diş sayısının sabit protez için yetersiz olduğu durumlarda parsiyel protezler, tam dissizlik durumunda total protezler yapılır. vv

İmplant Üstü Protezler

Tam dişsizlik veya kısmi dişsizlik durumunda uygulanan implantların üzeine yapılan sabit veya hareketli protezlerdir. Ağızdaki diş eksiklikleri protezler ile tamamlanmadığı zaman tüm çiğneme sistemini etkileyecek sorunlar ortaya çıkar. Dişler boşlukları kapatmak için hareket eder, kaymalar, uzamalar olur, ön dişlerde zamanla aralanmalar meydana gelir. Bu da estetik sorunların yanında besinlerin yeterince öğütülememesine ve mide rahatsızlıklarına sebep olur. Unutmayalım ki sindirim ağızda başlar.

ankara protez ankara implant üstü protez
+90 553 771 33 31
Tıkla, Whatsapp ile randevunu oluştur
Randevunuzu
Alın